Akustik Gergi Tavan

Bir mekanın akustik nitelikleri profesyonel düşünüldüğünde örneğin, dinlenme için tasarlanmış bir yerin temel sorunları şunlardır: ses yankılanma iletişimi engellediğini için yorgunluk yaratır, dinlediğiniz müziğin ses niteliklerini değiştirir. akustik gergi tavan bu her durumda durumu geliştirir.

akustik gergi tavan uygulandıktan sonra ses emme ve izolasyon akustik gergi tavan uygulanmadan önceki ses izolasyon

Mükemmel sonuçlar, 500 Hz civarında düşük frekanslarda elde edilir emme performansı gerçekten ilginç. Geleneksel akustik emiciler (mineral yün) bu frekanslarda oldukça kötü performans göstermektedir. Bu nedenle akustik gergi tavan, mükemmel bir çözümdür.

Akustik tavan modelleri

Bir mekan, ofis yada bir odada ses kaybı veya bozuklukları, insanları yıpratacaktır. iletişim karmaşık olabilir ve müziğin kalitesini azaltabilir. Bu tarz mekanlarda akustik performansı artırmak gergi tavan teknoloji ürünleri arasında akustik gergi tavan önemli bir uygulamadır. PVC ve tuval germe sistemler de bu amaç için kullanılabilir. Özel mikro perfore membran malzemelerin kullanımı gergi tavan yapısının ses geliştirme yeteneklerini yükseltmek için kullanılsada standart bir gergi tavab membran uygulamasıda bir odanın akustiğini iyileştirebilir. Mikro zar üzerinde delikli 0.1mm arasında açıklıklar bulunmaktadır. Hatta standart kalitede, delikler olmadan, sıradan gergi tavanlar alçıpan gibi sert yüzeylere kıyasla akustiği iyileştirir. Akustik gergi tavan fiyatları standart tavan ürünlerine kıyasla sağladığı avantajlar ve faydaları yanında çok uygun olduğunu söyleyebiliriz.

akustik gergi tavan uygulandıktan sonra ses emme ve izolasyon akustik gergi tavan uygulanmadan önceki ses izolasyon

Benzersiz bir görsel izlenim ile mükemmel akustik özelliklerinin birleşimi olan akustik gergi tavanlar müzikal ve TV stüdyoları, konser salonları, tiyatrolar ve sinemalar, laboratuvar, müzik sınıfları ve konferans odaları daire, tiyatro, sinema ve sergi salonları binaları gibi geniş bir yelpazede, ses özelliklerini geliştirmek için en popüler araçlarından biri oldu.

Daha yüksek verim almak için duvarlar, zeminler, kullanılacak malzeme ve pencereler, kapılar teknik özellikleri ile ses emici kullanılmalıdır. Akustik gergi tavanlar kalibre akustik perforasyon ve akustik yalıtım malzemelerininde eklenmesiyle, emilimi önemli ölçüde artar.